ÇOMÜ Kütüphaneleri

VERİTABANLARI ve İNDEXLER

    Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Kütüphanesi, ANKOS, EKUAL ve yayıncılar arasındaki ortak lisans anlaşmaları gereğince, kaynaklar sadece kişisel araştırma ve bilgi ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılabilir. Yanlış kullanımlar Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'ne ve kullanıcıya yasal sorumluluklar yükler.
..::::..
* Veritabanlarından otomatik dosya indirme programları kullanılarak, sistematik şekilde, çok sayıda yayının kopyalanması, kişisel bilgisayarlara aktarılması,
* Veritabanlarının ticari amaçlı olarak kullanılması, satılması veya içeriğinin dağıtılması,
* Veritabanlarından kopyalanan bilgilerin Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi personel ve öğrencileri dışındaki kişilerle paylaşılması,
* Veritabanlarından indirilen kayıtlar üzerinde değişiklik yapılması ya da bunlardan yararlanılarak benzer çalışmaların yaratılması, YASAKTIR.
..::::..
* Kütüphane bulunan basılı ve elektronik kaynakların kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve bilgi sağlayıcı kurumlarla yapılan lisans anlaşması hükümlerine tabidir.
* TÜBİTAK EKUAL Kullanım Hakları Sözleşmesi

 

VERİTABANLARINA ERİŞİM İÇİN SEÇİMİNİZİ YAPINIZ.

   
Kuralları Kabul Ediyorum ve
   
Kuralları Kabul Ediyorum ve

   
Kuralları Kabul Ediyorum ve

   
 
**ÇOMÜ fakülte üyeleri, öğrencileri ve personeli, abone olunan elektronik kaynaklara kampüs dışı erişim sayfasında anlatılan adımları uygulayarak, ÇOMÜ Kampüsleri  dışından erişebilirler.