Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Sipariş için Yayın Önerisi

SİPARİŞ İÇİN YAYIN ÖNERİSİ

Kütüphanelerimiz koleksiyonunda bulunmayan yayınların kütüphane tarafından satın alınması için istekte bulunabilirsiniz.

Sipariş için yayın önerisi (eser istek); Üniversitemiz Mensuplarının (tam zamanlı Akademisyenler, çalışanlar ve öğrenciler) ihtiyaç duydukları kaynakların kütüphane tarafından temin edilmesi talebidir.

Kişisel kütüphane hesabınızdan yayın talebinde bulunabileceğiniz Eser İstek Formu için lütfen tıklayınız.

Eser İstek İşlem Basamakları

1. Adım

Önce "Kişisel Kütüphane Hesabı" kimlik doğrulama ekranına erişim sağlanır.

2. Adım

Üye Kodu ve Şifre bilgilerinin girişi yapılarak Oturum Aç" butonuna basılır. Böylece açılan özel oturum ile sağ üst köşede yer alan Üye İşlemleri bölümüne giriş yapılarak Eser İstek formuna ulaşılır.
Not: Şifrenizi bilmiyorsanız lütfen 4. adımdaki işlemi uygulayınız.

3. Adım

Formdaki alanlar doldurulduktan sonra "Kaydet" butonuna basılarak talep iletilir. Eser istek talebi iletildikten sonra "Listemi göster" butonuna tıklayarak talep ettiğiniz yayınlara ulaşabilirsiniz.

4. Adım (Şifre belirleme/yenileme)

Sisteme giriş esnasında, Oturum açmak için gerekli olan şifre unutulmuşsa veya daha önce belirlenmemişse, şifre yenilemek/oluşturmak için "Şifremi unuttum/Belirlemedim" butonuna basılır.

Gelen ekranda "Üye Kodu" bölümüne T.C. kimlik numarası veya üye kodu yazılarak "Gönder" butonuna tıklanır. Ardından sistem e-mail adresinize otomatik olarak şifre gönderir.

 

Ekler

Eser İstek Talebi İşlem Basamakları.pdf