Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Kullanıcı Eğitimi

Kütüphane Eğitimi ve Kütüphane Tanıtımı

  Üniversitemizde görev yapan akademisyenlerin, üniversitemize yeni katılan veya eğitimini sürdürmekte olan öğrencilerin, kütüphane kaynaklarından ve hizmetlerinden etkin biçimde yararlanmasını sağlamak amacı ile yüz yüze ya da çevrimiçi olarak kullanıcı eğitimleri düzenlenmektedir.

 Kullanıcı eğitimi programlarında kütüphane tanıtımı, kütüphane hizmetleri, elektronik ve basılı kaynakların kullanımı, araştırma teknikleri konularına yer verilmektedir. Ayrıca veri tabanlarının kullanımına yönelik veri tabanı sağlayıcıları tarafından düzenlenen eğitim programları da kütüphane tarafından organize edilerek, kütüphane web sayfasından duyuruları yapılmaktadır.

  Eğitimler, üniversitemiz akademisyenlerinden gelen talepler doğrultusunda, öğrencilerin akademik düzeyine göre (lisans, yüksek lisans, doktora) bilgi gereksinimlerini karşılamaya yönelik hazırlanabileceği gibi kütüphane kullanıcıları bireysel olarak da ihtiyaç duydukları alanda kütüphaneden eğitim talebinde bulunabilmektedir.

  Kütüphaneye eğitim talebinizi iletmek için lütfen Kütüphane Eğitimi Talep Formu'nu doldurunuz.

  Bunun yanı sıra çeşitli eğitim kurumlarından Kütüphanemizi tanımak amacıyla gelen tur talepleri de değerlendirilmektedir.

  Daha fazla bilgi için (0286) 218 00 18/13000 numaralı telefonu arayabilir veya kutuphanecomu.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Kütüphane Eğitimi Takvimi için tıklayınız.