Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Kullanıcı Eğitimi

Kullanıcı Eğitimi - Kütüphane Tanıtım Programı

  Üniversitemize yeni katılan öğrencileri; kütüphane hizmetleri, kuralları ve olanakları hakkında bilgilendirmek amacı ile her eğitim-öğretim yılının başında Kütüphane turları düzenlenmektedir. Tanıtım turları tarihleri ve saatleri Kütüphanemiz girişindeki duyuru panosunda ve web sitemizde iki hafta önceden ilan edilir. Turlara katılmak isteyen katılımcılarımız Kütüphane giriş katında bulunan yayın ödünç-iade bankosundan yada (268)2180018 #1986 telefondan randevu alabilirler.

  Ayrıca eğitim öğretim dönemi içerisinde kütüphane kaynaklarınından etkin biçimde yararlanılmasını sağlamak amacı ile lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki öğrenci gruplarına da kullanıcı eğitimleri düzenlenmektedir. Düzenlenen eğitimlerde; elektronik yayınların kullanımı ve araştırma teknikleri konuları işlenmektedir.

  Bunun yanı sıra çeşitli eğitim kurumlarından Kütüphanemizi tanımak amacıyla gelen tur talepleri de değerlendirilmektedir.

  Daha fazla bilgi ve randevu için (0 286) 218 00 18 #13000 numaralı telefonu arayabilir veya kutuphanecomu.edu.tr adresine email gönderebilirsiniz.