Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Turcademy - Güzel Sanatlar, Hukuk, Kültür Yayınları ve Üniversite Yayınları Koleksiyonları Deneme Erişimine Açıldı (17 Ekim - 25 Kasım)

Turcademy - Güzel Sanatlar, Hukuk, Kültür Yayınları ve Üniversite Yayınları Koleksiyonları Deneme Erişimi

Turcademy, Türkiye'de tüm akademik yayınları tek bir portal altında toplayarak akademik yayınların dijital olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere kolay bir şekilde ulaştırmak ve Türkiye'deki e-kitap yayıncılığına katkıda bulunmak amacıyla Informascope firması tarafından geliştirilmiş yerli bir e-kitap platformudur. 

Türkiye'deki 20 yayınevinin yayınlamış olduğu farklı alanlarda 10.000'in üzerinde Türkçe akademik kitap Turcademy veri tabanı üzerinden kullanıma sunulmaktadır. Turcademy veri tabanı bünyesinde Sosyal ve Beşeri Bilimler, Doğa Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Mühendislik Bilimleri, Güzel Sanatlar, Hukuk ve Kültür Koleksiyonları içerisinde ders kitabı, akademik kitap niteliğindeki binlerce Türkçe kitap kullanıcılar ile buluşmaktadır.

Üniersitemizin Sosyal ve Beşeri Bilimler, Doğa Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Mühendislik Bilimleri koleksiyonlarına abonelikleri bulunmaktadır. Bu koleksiyonların dışındaki diğer koleksiyonlar 25 Kasım 2022 tarihine kadar deneme erişimine sunulmuştur.

Turcademy veritabanına kampüs dışı erişim ayarlarınızı yaparak her yerden erişim sağlayabilirsiniz. Turcademy platformuna erişim sağladıktan sonra kitapları tam metin görüntüleyebilmek için kurumsal eposta adresi ile (comu.edu.tr veya ogr.comu.edu.tr uzantılı mail adresleri) kayıt olunmalıdır.

Erişim için lütfen tıklayınız.