Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

İntihal.net Veritabanı EKUAL Kapsamında Erişime Açılmıştır.

İntihal.net Veritabanı EKUAL Kapsamında Erişime Açılmıştır.

İntihal.net çevrimiçi kullanılabilecek bir benzerlik tespit yazılımıdır. EKUAL kapsamında erişimine açılan yazılıma kurumsal e-posta adresiniz ile kolayca üye olabilirsiniz.

intihal.net herhangi bir kullanıcı sayısı veya tarama sayısı sınırı olmadan kullanılabilir. İntihal.net’de doküman tipi sınırlaması olmaksızın öğrenci ödevi, yüksek lisans tezi, doktora tezi veya makale/bildiri taraması yapılabilir. İntihal.net’de sınıf mantığı klasör sistemi üzerine kuruludur. Akademisyen hesabında, öğrenci ödevleri için kolaylıkla sınıf oluşturabilir ya da bir sınıf oluşturma zorunluluğu olmadan kişisel dokümanınızı test edebilirsiniz. Öğrencilerin ödevlerini yüklemesi için oluşturduğunuz sınıfın klasör kodunu bilmesi yeterlidir.

Hesap oluşturmak isteyen kullanıcılarımız kurumsal e-posta adresleri ile https://app.intihal.net/?modul=kullanici_yeni adresinde yer alan formu doldurarak kayıt olabilirler. Kayıt sonrası kütüphane yetkilisi tarafından onay verilmesi gerekmektedir. Uzun bir süre onay verilmemesi durumunda kütüphanemiz ilgili birimi ile iletişime geçiniz.

Not: Kayıt işlemlerinin onaylanması için kayıt sırasında comu.edu.tr uzantılı mail adresi kullanılması gerekmektedir.

Ekler

intihal.net broşürü.pdf
intihal.net kullanım kılavuzu.pdf