Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

ÇOMÜ Kütüphanesinden Yeni bir Abonelik : AYEUM (Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi)

AYEUM Veritabanı Erişime Açılmıştır.

AYEUM, sosyal, fen, sağlık ve eğitim bilimlerinde kullanılan nitel, nicel ve karma araştırma yöntemlerinin online dersler  yoluyla verildiği bir araştırma merkezidir. Yüksek lisans ve doktora öğrencileri, akademisyenler, araştırmacılar ve kamu kurumlarındaki uzmanlara araştırma yöntemlerinde kullanılan yazılımları ve yöntemleri ayrıntılı bir şekilde anlatmayı amaçlamaktadır. AYEUM bünyesinde  birçok araştırma yöntemi ve bunlar ile ilgili yazılımlar mevcuttur.

Abonelik kapsamında 101 adet derse üye olarak erişim sağlayabilirsiniz.

Araştırmacılarımız Ayeum web sayfasında yer alan "Kayıt Ol" kısmından kurumsal mail adresleriyle üye olabilirler. Mail uzantısı comu.edu.tr, stu.comu.edu.tr veya ogr.comu.edu.tr olmalıdır. Üye olduktan sonra mail adreslerinize bir doğrulama kodu gelecek ve onayladığınız taktirde üyeliğiniz gerçekleşmiş olacaktır.

Üye olduktan sonra üniversitemiz ağına bağlı iseniz doğrudan oturum açarak veritabanını kullanabilirsiniz, üniversitemiz ağı dışından bağlantı sağlıyorsanız Ayeum veritabanında oturum açmadan önce Kampüs Dışı Erişim Ayarlarını yapmanız gerekmektedir.

AYEUM veritabanı erişimi için lütfen tıklayınız.

Ekler

Ayeum Dersler.pdf