Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Cambridge University Press Koleksiyonları Deneme Erişimine Açıldı (10 Ekim-30 Kasım)

Cambridge University Press Koleksiyonları Deneme Erişimi

Değerli Araştırmacılarımız, Cambridge University Press koleksiyonları Kasım ayı sonuna kadar deneme erişimine açılmıştır.

Cambridge University Press eBooks ve Journals Online, 450’dan fazla hakemli bilimsel dergiyi ve 44,000’den fazla akademik kitabı çevrimiçi olarak erişime sunmaktadır. Sunduğu bilimsel yayınlar tüm disiplinlere hitap eder. TIP, Mühendislik, Fizik, Sosyal Bilimler, Matematik, Psikoloji ve daha bir çok konu başlığında büyük bir bilimsel hazneye erişimi sunar.
1534 yılında yayın hakkını elde Cambridge University Press, dünyanın ilk akademik yayınlarını çıkaran kurum olarak dikkat çekmektedir. Bir üniversite yayınevi olarak temel yayın amacı bilime katkı sağlayacak bir yayınevi olmak olan Cambridge University Press, dünyaca ünlü bilim insanlarının tarih boyunca bünyesinde yayın yapmaları ve çalışmalar yapmasıyla dikkat çekmiştir.

Deneme erişimi için lütfen tıklayınız.

 

Cambridge University Press  Homsy Akışkanlar Mekaniği Laboratuvarı, deneme erişimine açılan bu kaynak, içerisinde bir çok farklı Akışkanlar Mekaniği ders içeriğini barındırır. Özellikle Mühendislik temel eğitimi ile Fizik departmanlarının yoğunlukla yararlanabileceği online ders kaynağı olarak sunulabilir. 8 ana ders modülünde 800’den fazla multimedya içeriği sunar.

Deneme erişimi için lütfen tıklayınız.

 

Cambridge University Press Stahl Psikiyatri Koleksiyonu, Stahl koleksiyonu Psikiyatri alanında özellikle ilaç etkileşimleri ve en yeni tedavi yöntemleri konusunda detaylı analizler sunar. Bu koleksiyondaki içeriğe erişim için başlık listesinde yer alan kitapların bağlantı adresleri kullanılmalıdır.

Başlık listesine erişim için lütfen tıklayınız.

 

Shakespeare Koleksiyonu, yazarın tüm eserlerine, uyarlamalarına ve kritiklerine erişim imkanı sunan en geniş kapsamlı Shakespeare koleksiyonu olma özelliği taşır. Shakespeare’in tüm eserlerini tam metinleri ile Shakespeare’in eserleri ile ilgili yazılmış yüzlerce deneme, değerlendirme ve makaleyi bulabileceğiniz bütünleşik bir kaynak sunmaktadır.

Deneme erişimi için lütfen tıklayınız.

 

Ekler

Cambridge Shakespeare Koleksiyonu.pdf
Cambridge University Press Deneme Erişimi.pdf
Copy of Stahl Collection Title List.xlsx
Homsy Deneme Tanıtımı.pdf