Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

A’dan Z’ye Scopus Çevrimiçi Eğitim Serisi

A’dan Z’ye Scopus Çevrimiçi Eğitim Serisi

19-22 Eylül tarihleri arasında, Türkiye çapında çevrimiçi düzenlenecek “A’dan Z’ye Scopus Eğitim Serisi”ne davetlisiniz. Her gün Türkiye saatiyle 16:00’da 1’er saat olarak planlanan eğitimlerle, Elsevier’in kapsamlı özet ve atıf veri tabanı Scopus’un çok yönlü kullanım alanlarını ve akademik araştırma çabalarınızda size nasıl destek olabileceğini keşfedebilirsiniz. 

Eğitim serisinde katılmak istediğiniz oturumlara ayrı ayrı kayıt yapmanız gerekmektedir. Ücretsiz ve Türkçe dil desteği ile sunulacak eğitim serisi boyunca konusunda uzman eğitmenlere sorularınızı yöneltme fırsatı bulabileceksiniz. Ek olarak 4 oturumun tamamına katılanlara (her bir oturumda minumum 45 dk bulunmak gereklidir) katılım sertifikası imkanı sunulacaktır.

Scopus’a Giriş

 

 

19 Eylül 2023 Salı  

Saat: 16:00

                                                                                                                   

Akademik araştırma çabalarınızda size destek olabilecek bu ücretsiz özel eğitim serisine davetlisiniz. Konusunda uzman eğitmenler tarafından sunulan “A’dan Z’ye Scopus Eğitim Serisi”, Elsevier'in kapsamlı özet ve atıf veri tabanı olan Scopus'un çok yönlü kullanım alanlarını ve araştırmalarınıza nasıl katkı sağlayabileceğinizi anlatan değerli bilgiler içeriyor.

Kayıt için tıklayınız.

Scopus ile Araştırma Destek Başarınızı Artırma

 

 

20 Eylül 2023 Çarşamba

Saat: 16:00

 

Bu webinarda, araştırma ve çalışma alanınızı nasıl Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SDG) bazlı analiz edebileceğinizi ve halihazırda hibe vs ile desteklenmiş araştırma ve araştırma projeleri ile karşılaştırabileceğinizi göstereceğiz.

Kayıt için tıklayınız.

 

Scopus ile Doğru Dergi Seçimi

 

 

21 Eylül 2023 Perşembe
Saat: 16:00

 

Araştırmanız için doğru dergiyi seçmek, kaliteli hakem değerlendirmesi için doğru uzmanlığa erişebilmenin yanı sıra, çalışmanızın yayınlanabilmesi ve görünürlüğü için çok önemlidir. Bu oturum, size alanınızdaki ilgili dergileri etkili bir şekilde aramak için gerekli bilgi ve araçları sunuyor.

Kayıt için tıklayınız.

 

İleri Seviye Araştırma Analizi

 

 

22 Eylül 2023 Cuma
Saat: 16:00

 

Bu oturumda, Scopus verilerine dayalı sunulan hizmetleri, araçları ve çözümleri kullanarak araştırmanızı daha üst seviyelere ulaştırabilmenin yollarını öğrenebilirsiniz. Ek olarak araştırmacıların ilgi alanları ve gelişmekte olan araştırma disiplinleri hakkında önemli bilgiler elde etme, gelişmiş veri entegrasyonu için API'lere erişme, hibe/destek fırsatlarını keşfetme gibi konularda SciVal'den nasıl yararlanılabileceği anlatılacaktır.

Kayıt için tıklayınız.