Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Ödünç Yayınlar İçin Süre Uzatımı

ÖDÜNÇ ALDIĞINIZ KİTAPLARIN İADE TARİHİNİ İNTERNETTEN NASIL UZATABİLİRSİNİZ?

1- Uzatma işlemini yapacağınız web sayfasına, kütüphane web sitesindeki (lib.comu.edu.tr) “Kütüphane Hesabım” linkinden ulaşınız.

2- Üye Kodunuz (TC kimlik no, öğrenci no veya sicil no) ve daha önce kütüphaneden temin etmiş olduğunuz şifreniz ile oturum açınız.

3- Eğer şifrenizi unuttuysanız, oturumunuzdaki ‘‘Şifremi unuttum’’ linkinden yeni bir şifre talebinde bulunabilirsiniz.

4- Açılan özel oturumdaki menüden “Üzerimdekiler” linkine tıklayarak, üzerinizde bulunan kitapları ve iade tarihlerini takip edebilirsiniz.

 

Yukarıda yer alan örnekte görüldüğü gibi 2 ve 3 numaralı yayınların iade günü gelmiştir.4 numaralı yayının ise iadesine 4 gün daha vardır. 1 numaralı yayının iade tarihi 4 gün gecikmiş olup, 1 TL kullanım süresi aşım bedeli kullanıcı hesabına işlenmiştir

 

5- İade tarihine 5 ve daha az gün kalması durumunda yukarıdaki 2,3 ve 4 nolu örneklerde sıranın sonunda görülen saat ikonuna tıklayarak üzerinizde bulunan kitabın iade tarihini uzatabilirsiniz. Bu işlemden sonra kitabın iade tarihi değişmiş ise uzatma işleminiz gerçekleştirilmiştir.

6- Uzatma işlemini her kitap için internet üzerinden yalnız bir defa yapabilirsiniz.

7- İade süresi geçen kitaplar için uzatma işlemi yapılamaz.

Not: Kullanmış olduğunuz kaynakların iade tarihine 5 gün kala, üye kayıt işlemi sırasında bildirmiş olduğunuz e-posta adresinize, kütüphane tarafından hatırlatma e-postası gönderilmektedir.