Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Proquest Veritabanları Tarihi Koleksiyonlar Deneme Erişimine Açılmıştır. (24 Eylül - 23 Ekim)

Proquest Veritabanları Tarihi Koleksiyonlar Deneme Erişimi

Değerli Araştırmacılarımız,

ProQuest Veritabanları Tarihi Koleksiyonları bir ay süreyle deneme erişimine açılmıştır. Deneme erişimi süresince veritabanlarına ÇOMÜ Yerleşkeleri içerisinde kullanıcı adı ve parola gerekmeksizin erişim sağlanırken yerleşke dışında kampüs dışı erişim ayarlarını yaparak erişim sağlayabilirsiniz. Deneme erişimleri için lütfen başlıklara tıklayınız.

Periodicals Archive Online

Beşeri bilimler ve sosyal bilimler alanlarındaki elektronik bilimsel dergilerin başlıca arşividir. Periodicals Index Online içerisinde indekslenmiş her geçen gün artan sayıdaki dergilerin tam metinlerine erişim sağlamaktadır.

House of Commons Parliamentary Papers

House of Commons Parliamentary Papers, araştırmacıların tarihsel ve modern olaylar üzerindeki İngiliz bakış açısını keşfetmeleri için üç yüz yılık yetkili ve geniş devlet dokümanları arşivine erişim sağlamaktadır.

Documents on British Policy Overseas

Bu tarih veri tabanı, İngiltere'nin dış politika talimatları, mektuplar ve notlar, iş raporları ve daha fazlası dahil olmak üzere uluslararası ilişkilerle ilgili on binlerce ABD hükümet belgesini içeriyor. Bu birincil kaynak materyaller Britain’s Foreign and Commonwealth Office (FCO) resmi tarihçileri tarafından seçilmiştir.

ProQuest Historical Newspapers: Black Newspaper Collection

Amerikan tarihi ve Afrika kökenli Amerikan kültürü, tarihi, politikası ve sanatı için gerekli olan temel kaynakları sunar. Dokuz Tarihsel Siyah Gazete'nin her biri, araştırmacılara ana akım kaynaklarda emsali görülmemiş içeriklere erişim sağlamaktadır.

ProQuest Historical Newspapers: International Collection

Araştırma için en çok aranan 50 gazeteden oluşan eşsiz bir dijital arşive sahiptir. ProQuest Historical Newspapers gündelik kaşifler ve ciddi araştırmacıların tarihe tanıklık etmeleri için yüzyıllar gerisine digital olarak yolculuk etmelerine imkan tanır.

ProQuest Historical Newspapers: U.S. Jewish Newspaper Collection

American Jewish Newspapers derlemesi, araştırmacıların Yahudi göçünü, tarihini ve daha pek çok şeyi incelemelerini sağlar. Tarihsel Gazetelerin Her Biri: Amerikan Yahudi Gazeteleri, araştırmacıların, Siyonizmin yükselişini ve The Guardian ve Jerusalem Post da dahil olmak üzere Tarihsel Gazete başlıkları ile tamamlanan İsrail devletine yönelik ABD politikalarının oluşumunu araştırmalarını sağlar.

ProQuest Historical Newspapers: U.S. Major Dailies

ProQuest Historical Newspaper: U.S. Major Dailies; En saygın beş ulusal ve bölgesel gazeteye erişim sağlar: The New York Times, Washington Post, Los Angeles Times, Chicago Tribune ve Wall Street Journal. Basılı ve online versiyonlar ile, bu beş gazete araştırmacılara eş zamanlı olarak gazetecilik dengesi ve bakış açısıyla yerel, bölgesel ve küresel olayların eksiksiz ve zamanında yayınlanmasını sağlar. Arşivi 1980 e yılına kadar geri alabilirsiniz.

The New York Times (1980'den günümüze)
Wall Street Journal (1984'ten günümüze)
Washington Post (1987'den günümüze)
Los Angeles Times (1985'ten günümüze)
Chicago Tribune (1985'ten günümüze)

Ekler

Documents on British Policy Overseas.pdf
House of Commons Parliamentary Papers.pdf
Periodicals Archive Online.pdf
ProQuest Historical Newspapers Black Newspaper Collection.pdf
ProQuest Historical Newspapers International Collection.pdf
ProQuest Historical Newspapers U.S. Jewish Newspaper Collection.pdf
ProQuest Historical Newspapers U.S. Major Dailies.pdf