Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

ProQuest Primary Sources Veritabanları Deneme Erişimi (09 Kasım-09 Aralık)

ProQuest Primary Sources Veritabanları Deneme Erişimi

ProQuest Periodicals Archive Online, Periodicals Archive Online beşeri bilimler ve sosyal bilimler alanlarındaki elektronik dergilerin bilimsel dergilerin başlıca arşividir. Periodicals Index Online içerisinde indekslenmiş her geçen gün artan sayıdaki dergilerin tam metinlerine erişim sağlamaktadır. Periodicals Archive Online beşeri bilimler ve sosyal bilimler alanında yer alan 37 anahtar konu başlığındaki dergilerin tamamını kapsamaktadır. İngilizce haricindeki dillerde 100’den fazla yayın içermektedir.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Periodicals Archive Online deneme erişimi için tıklayınız.

ProQuest Historical Newspapers: International Collection, araştırma için en çok aranan 50 gazeteden oluşan eşsiz bir dijital arşive sahiptir. Ön sayfa başlıklar, sınıflandırılmış reklamlar, evlilik ve ölüm ilanları, karikatürler, röportaj, sergi reklamları, başmakaleler, doğum haberleri, fotoğraflar, ve daha bir çok makale türünü kombine ederek bugünün araştırmacılarına yardımcı olur. ProQuest Historical Newspapers arşivi, 55 milyondan fazla dijital sayfa içermektedir.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

ProQuest Historical Newspapers: International Collection deneme erişimi için tıklayınız.

ProQuest House of Commons Parliamentary Papers, araştırmacıların tarihsel ve modern olaylar üzerindeki İngiliz bakış açısını keşfetmeleri için üç yüz yılık yetkili ve geniş devlet dokümanları arşivine erişim sağlamaktadır. Araştırmacılar bu kaynak ile kesintisiz bir şekilde 18.yy, 19.yy, 20.yy ve 21.yy dokümanlarına erişim sağlayabilmektedir. 

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

ProQuest House of Commons Parliamentary Papers deneme erişimi için tıklayınız.

ProQuest Documents on British Policy Overseas, İngiltere'nin dış politika talimatları, mektuplar ve notlar, iş raporları ve daha fazlası dahil olmak üzere uluslararası ilişkilerle ilgili on binlerce ABD hükümet belgesini içeriyor. 

Bu veritabanı üç içeriği kapsamaktadır:

  • British Documents on the Origins of War (1898-1914)
  • Documents on British Foreign Policy (1918-1939)
  • Documents on British Policy Overseas (1946-present)

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

ProQuest Documents on British Policy Overseas deneme erişimi için tıklayınız.

ProQuest Art & Architecture Archive, yirminci yüzyılın en önde gelen sanat ve mimarlık dergilerinin çoğunun geriye yönelik olarak dijitalleştirilmiş dosyalarını içeren büyük bir araştırma kaynağıdır. Bir çok önemli tüketici ve ticaret yayınlarının arşivlerine erişim sunan eşsiz bir koleksiyondur. Dergiler, uygulamalı sanatlar, iç tasarım, endüstriyel tasarım ve peyzaj bahçeciliğine kadar birçok alt disiplini kapsamaktadır.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

ProQuest Art & Architecture Archive deneme erişimi için tıklayınız.

Ekler

Periodicals Archive Online Bilgilendirme Kitapçığı.pdf
ProQuest Historical Newspapers International Collection.pdf
House of Commons Parliamentary Papers.pdf
Documents on British Policy Overseas Bilgilendirme.pdf
ProQuest Art&Architecture Archive - Bilgilendirme Kitapçığı.pdf