Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

JSTOR Kullanımı Ekim Ayı Webinarları

JSTOR Webinarları

Değerli Araştırmacılarımız,

JSTOR kullanımı ile ilgili olarak Ekim ayı boyunca webinarlar düzenlenecektir. Webinarlara kayıt olan kullanıcılarımız katılım sağlayamasa bile webinarlar kayıt olarak kendilerine iletilecektir.

JSTOR 101 (8 Ekim Salı, 21:00 TR Saati (Süre 30 dk.) : JSTOR’a hızlı bir giriş yapın! Nasıl erişebileceğinize, tarama ve alıntı yapabileceğinize ve taramalarınızı kaydedeceğinize dair kısa bilgiler edinmek için bize katılın. 

Webinara kayıt olmak için lütfen tıklayınız.

JSTOR 201 (16 Ekim Çarşamba, 22:00 TR Saati) : Tarama becerilerinizi en iyi şekilde geliştirmeye hazır mısınız?  30 dakikalık oturumumuza katılın ve ödüllü Text Analyzer’ı, JSTOR Workspace’i ve Understandimg Series’i kullanmanın yollarını tartışalım. Ayrıca araştırma ve keşif için eşsiz bir araç olan JSTOR Daily’e göz atalım.

Webinar kayıt olmak için lütfen tıklayınız.

JSTOR’da Tarama Becerileri Nasıl Oluşturulur? (24 Ekim Perşembe, 20:30 TR Saati) : Bu webinarda JSTOR'un öğrencilerin arama becerilerini geliştirmelerine ve daha iyi araştırma stratejileri geliştirmelerine yardımcı olacak birkaç özelliği vurgulanacaktır. Oturum şu konuları kapsayacaktır: JSTOR’un Basit ve Gelişmiş Tarama özelliğiyle ilgili tarama ipuçları, içeriğin daha iyi keşfedilmesini sağlayabilecek gözden kaçan özellikler ve yeni alanlarla ilgili içerik ve temel bilgiye ulaşmaya yardımcı olan yeni bir tür tarama aracı olan Text Analyzer.

Webinara kayıt olmak için lütfen tıklayınız.