Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Gale Reference Complete Veritabanı Deneme Erişimine Açıldı (17 Eylül - 2 Kasım)

2018 Deneme Veritabanları

Gale Reference Complete, dört ana koleksiyon altında bir araya getirilmiş koleksiyonlar topluluğudur. Birincil ve ikincil kaynaklardan oluşturulmuş olan Gale Reference Complete tıp, mühendislik, tarih, politika, sosyoloji, felsefe, ekonomi, din ve benzeri birçok bilim dalına yönelik makaleleri, kitapları, arşiv malzemelerini ve haber kaynaklarını bir arada bulabileceğiniz eşsiz bir koleksiyondur. Kullanımı kolay özellikler ve keşfe olanak sağlayan eşsiz arama araçları ile dünyanın önde gelen dergilerini, referans kaynaklarını, arşiv belgelerini, ansiklopedileri ve edebi kaynaklar erişiminize açılmıştır.

Deneme erişimi için tıklayınız.

İçerdiği koleksiyonlar;

Archives Unbound, Tarihin en önemli anlarını belgelendiren mikrofilm koleksiyonlarının dijitalleştirilmesiyle oluşturulmuş, her biri 5.000 ile 200.000  arasında sayfadan oluşan bu özel koleksiyonlar, araştırmacılara birincil kaynak olarak sunulmaktadır. Özellikle Osmanlı Devleti, Türkiye Cumhuriyeti, Ortadoğu ve Kuzey Afrika hakkında diplomatik raporları sunmaktadır.

Erişim için tıklayınız.

Kullanım kılavuzu için tıklayınız.

Academic OneFile + General OneFile +   InfoTrac Newsstand, Fen bilimleri, teknoloji, sosyal bilimler, sanat, teoloji, edebiyat ve daha bir çok konuda içerik sunan akademik araştırma için tek bir yerden hızlı bir şekilde gerekli bilgiye ulaşabileceğiniz bir platformdur. 28.000 dergide 80.000.000 makale, haber, videoyu erişiminize sunmaktadır.

Erişim için tıklayınız.

Kullanım kılavuzu için tıklayınız.

Gale Virtual Reference Library e-book, tüm disiplinlerde ihtiyaçlarınızı karşılayacak 1,700 başlık altında 4000 ciltlik ansiklopedi serisidir. Öğrenciler, araştırmacılar, profesyoneller ve genel okuyucuların ihtiyaçlarını hedefleyen E-Referans kitap koleksiyonudur. Türkçe arayüz, MP3 olarak dinleyebilme/indirebilme, atif araçlari ve daha birçok özelliği ile kullanıcı dostu kitap platformudur.

Erişim için tıklayınız.

Kullanım kılavuzu için tıklayınız.

Gale Literary Sources, 8 farklı edebiyat veritabanından oluşur. 1,5 milyondan fazla eleştiriler, şiirler, oyun metinleri, yazar biyografileri, makaleler ve alıntılardan oluşan Batı Edebiyatı alanında çalışmalarınıza destek sağlayacak veritabanları serisidir.

Erişim için tıklayınız.

Kullanım kılavuzu için tıklayınız.