Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Elsevier Yayınevine Ait Binlerce e-Kitap Kullanıcıların Hizmetinde

2017 Yılı Yeni Veritabanı Abonelikler

ÇOMÜ Kütüphanesi'nin, dünyaca ünlü Elsevier Yayınevin'den satın aldığı ve abone olduğu birçok konuyu kapsayan binlerce e-kitap kullanıcıların hizmetine sunuldu.

Tarım, biyoloji, biyokimya, genetik ve moleküler biyoloji, kimya, çevre bilimi, tıp ve diş hekimliği, fizik ve astronomi vb. konu alanlarında, dünyada pek çok araştırmacı tarafından başvurulan Elsevier Yayınevinin daha önce satın alınan konu paketlerine ek olarak içerisinde Woodhead Yayınevine ait kitapların da bulunduğu 1059 adet  kitap ÇOMÜ Kütüphanesi’nin e-kitap koleksiyonuna dahil edildi. Bunun yanı sıra Sosyal Bilimler ve Mühendislik konulu e-kitap koleksiyonları ücretsiz olarak erişime açıldı.

Ayrıca Elsevier Yayınevi'nin 2012-2017 yıllarına ait (yayınlanacak olanlar dahil) tüm konu başlıklarındaki 8131+ adet e-kitabın yer aldığı koleksiyona abone olundu.

Aşağıda bilgileri yer alan e-kitap setlerine kütüphane kataloğundan ve yayıncının web sitesinden (www.sciencedirect.com) ÇOMÜ Kampüsleri içerisinde kullanıcı adı ve parola gerekmeksizin kampüs dışından ise; kampüs dışı erişim ayarlarını yaparak erişim sağlayabilirsiniz.

Satın alınan Elsevier e-kitap koleksiyonları: 

Agricultural, Biological, and Food Sciences

Biochemistry, Genetics and Molecular Biology

Chemistry

Earth and Planetary Sciences

Environmental Science

Materials Science

Medicine and Dentistry

Physics and Astronomy

Ücretsiz erişim sağlanan e-kitap koleksiyonları

Social Sciences e-kitap koleksiyonu için Tıklayınız. 

Engineering e-kitap koleksiyonu için Tıklayınız. 

Elsevier e-kitap koleksiyonlarına erişim için Tıklayınız.