Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Elsevier ClinicalKey ve UpToDate Online Eğitimi (19 Ekim Pazartesi)

Elsevier ClinicalKey ve UpToDate Online Eğitimi

İçinde bulunduğumuz günlerde, COVID-19  virüsü ile ilgili, alanınızda sağlık çalışanlarına destek olacağını düşündüğümüz, araştırmalarınızda, teşhis ve tedavi süreçlerinizde kullanabileceğiniz en güncel ve kanıta dayalı bilgileri içermekte olan ClinicalKey ve UpToDate veri tabanları için kurumumuza özel olarak online kullanıcı eğitimi düzenlenecektir.

Tarih : 19 Ekim 2020 Pazartesi, Saat 12:30

Eğitim dili Türkçe olacaktır.

Elsevier ClinicalKey ve UpToDate Online Eğitimi'ne kayıt olmak için lütfen tıklayınız.

Kayıt oluşturduktan sonra e-posta adresinize otomatik olarak gelen linke tıklayarak oturuma katılabilirsiniz.

 

Elsevier yayınevine ait ''ClinicalKey'' veritabanı; doktorların sorularına  hızlı yanıt veren ve akıllı bir arama seçeneği sunan kapsamlı bir veri tabanıdır. Elsevier'e ait Clinical Key veritabanı içinde 35 tıbbi uzmanlık alanı yer almaktadır. Doody Core Titles e-Kitap listesi içinde yer alan Elsevier kitaplarının %95’inden fazlası ClinicalKey kapsamı içinde bulunmaktadır.

UpToDate veri tabanı, 25 Uzmanlık alanında, 7100’den fazla uzman doktor tarafından hazırlanan 11.800’den fazla konu içeriğine erişim sunmakta olan kanıta dayali bir klinik karar destek sistemidir. UpToDate; sürekli güncellenen, kanıta dayalı klinik bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay arayüzü ile dünyanın en çok kullanılan klinik bilgi kaynakları arasında yer almaktadır. Doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanmasi ve klinik bilgilerin hızlı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır.