Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

EKUAL Kapsamında Nature Journals All Veritabanı Erişime Açılmıştır.

Nature Journals All Veritabanı Erişime Açılmıştır.

EKUAL kapsamında Nature Journals All aboneliği 2018-2019 yıllarını içerecek şekilde gerçekleştirilmiş olup, abonelik kapsamında aşağıda yer alan içeriklere erişim sağlanabilecektir.

Nature Journals All

Nature dergisi 1869 yılında yayınlanmış, multi-disipliner alanda en önde gelen, haftalık, uluslararası bilimsel bir dergidir ve ‘’Nature Journals All ‘’ Dergi Koleksiyonu’nun merkezinde yer almaktadır. Nature Journals All Dergi Koleksiyonu klinik bilimler, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanında, isminde ‘‘Nature‘‘ ibaresi geçen diğer yayınlar ile genişlemiş ve toplamda 46 dergiye ulaşmıştır. Nature Protocols ve Nature Methods yayınları da bu grupta yer almaktadır. Nature Journals Dünya’nın en yüksek etki faktörüne sahip dergi paketidir. Abonelik ile birlikte 2007 yılına kadar geriye dönük erişim sağlanabilmektedir.

Erişim için tıklayınız.

Nature (Springer/Palgrave Macmillan Journals)

Palgrave Macmillan Dergileri, Nature Dergi Grubu’nun ’’PMJ All’’ dergi paketini oluşturmaktadır. İktisat, ekonomi, finans, sosyal bilimler, hukuk, yönetim bilimleri, filozofi ve hukuk alanlarında yayın yapan 47 dergiden oluşmaktadır. 1997 yılına kadar geriye dönük erişim sağlanmaktadır. Erişim SpringerLink platformu üzerinden sağlanmaktadır.

Erişim için tıklayınız.

Nature Academic Journals

Nature Dergi Grubu tarafından isminde ‘’Nature‘‘ ibaresi geçmeyen ve bir paralel segmentte yayın hayatına devam eden ‘’Academic Journals All’’ koleksiyonu oluşturulmuştur. Klinik bilimler, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanında toplamda 40 dergi içermektedir. Bu koleksiyon , bir çok önde gelen akademik dernek/kuruluş ortaklıkları ile beraber yönetilmekte ve genişlemektedir. Abonelik ile birlikte 1997 yılına kadar geriye dönük erişim sağlanabilmektedir.

Erişim için tıklayınız.

Kullanım kılavuzu için tıklayınız.

KAMPÜS DIŞI ERİŞİM İÇİN LÜTFEN PROXY AYARLARINI YAPINIZ.