Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

ÇOMÜ Kütüphanesinden Yeni Bir Abonelik : Britannica Academic Online ve Merriam Webster Unabridged Dictionary

2018 Yılı Yeni Veritabanı Abonelikleri

Britannica Academic Online, tüm dersler ve konular ile alakalı geniş ve derinlemesine okumalar yapabileceğiniz, yüz binlerce tam metin makaleler ve birincil kaynaklardan oluşan bir veritabanıdır. Portal içerisinde 85.000'den fazla makale, 800.000'in üzerinde süreli yayın tam metni, 50.000'in üzerinde resim, 2.000'den fazla video, 10.000'i aşkın e-kitap ve ana kaynak bulunmaktadır. Bunların dışında blog sayfaları, içeriği Dünya Banka'sından sağlanan "World Data Analyst" portalı, Biyografi Bölümü, Dünya Atlası ve "Timeline" veritabanının sundukları arasındadır. Tek bir arama ile güncel kaynaklara ve medyaya ulaşabilirsiniz. Ayrıca PC, ipad, tablet ve benzeri cihazlar ile veritabanına 7/24 erişim sağlayabilirsiniz.

Erişim için tıklayınız.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Kullanım Kılavuzu için tıklayınız.

Britannica Academic Online eğitim videosu.

Merriam Webster Unabridged Dictionary, Fransızca-İngilizce, İspanyolca-İngilizce, Tıp sözlüğü, Eş anlamlılar sözlüğü gibi eklentiler içermektedir.

Erişim için tıklayınız.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Veritabanlarına, ÇOMÜ Yerleşkeleri içerisinde kullanıcı adı ve parola gerekmeksizin erişim sağlanırken yerleşke dışında kampüs dışı erişim ayarlarını yaparak erişim sağlayabilirsiniz.