Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tarih Bölümüne Yönelik Gale Arşiv koleksiyonları ve Gazete Arşivleri Tanıtımı Konulu Eğitim Semineri (14.02.2017)

Tarih Bölümü Eğitim Semineri

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tarih Bölümü akademisyenlerine yönelik geç dönem Osmanlı ve erken dönem Türkiye Cumhuriyeti’ni kapsayan Gale dijital arşiv koleksiyonlarından Archives Unbound ve Gazete Arşivlerinin tanıtımı konulu bir eğitim semineri düzenlenecektir. Seminere Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tarih bölümü tüm akademisyenleri davetlidir.

Tarih: 14 Şubat 2017 Salı

Yer : Tarih Bölüm Başkanlığı Odası

Saat : 14:00

Not: Eğitim seminerimiz yaklaşık 30 dakika sürecektir.

Gale Archives Unbound ve Dijital Gazete Arşivleri

Archives Unbound tarihin en önemli anlarını belgelendiren mikrofilm koleksiyonlarının dijitalleştirilmesiyle oluşturulmuştur. Her biri 5.000 ile 200.000  arasında sayfadan oluşan bu özel koleksiyonlar; büyük Gale dijital koleksiyonlarının tamamlayıcı bir unsuru olarak, araştırmacılara birincil kaynak olarak sunulmaktadır.

Dijital Gazete Arşivleri; Financial Times, The Times, The Economist vb. daha bir çok gazete arşivine ulaşabileceğiniz, 11 Milyon sayfadan fazla ve 400 yıllık geçmiş ile tarih, bilim, ekonomi, toplum ve daha bir çok başlık altında Avrupa, Osmanlı İmparatorluğu, Türkiye Cumhuriyeti ve tüm dünya hakkında araştırma yapabileceğiniz gazete arşivi veritabanıdır.