Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Adam Matthews Veritabanları Deneme Erişimine Açılmıştır. (24 Eylül - 18 Ekim)

2018 Deneme Veritabanları

Adam Matthews kaynaklarından aşağıda bilgileri yer alan veritabanları deneme erişimine açılmıştır. 18 Ekim'e kadar erişime açık olan kaynaklara üniversitemiz ağı üzerinden ücretsiz erişim sağlanmaktadır, üniversitemiz dışında farklı bir ağ üzerinden erişim sağlamak isteyen kullanıcılarımızın kampüs dışı erişim ayarlarını yapmaları gerekmektedir.

Confidential Print: Middle East, 1839-1969, bu koleksiyon Levant Bölgesi ve Arap yarımadası, İran, Türkiye, Mısır ve Sudan ülkeleri hakkında politik, sosyal ve ekonomik araştırmalara yönelik olarak 1820 ile 1870 yılları arasını kapsayan belgeleri içerir.

Erişim için tıklayınız.

First World War Portal, bu koleksiyon Birinci Dünya Savaşı ile ilgili olarak kişisel deneyimler ile propagandalar ve askere alımlara yönelik belgeler ve görsel materyallerden oluşmaktadır.

Erişim için tıklayınız.

Foreign Office Files for the Middle East, 1971-1981, bu koleksiyon 1970'lerde Ortadoğu'daki politik ve ekonomik gelişmeler ile savaş ve çatışmalara yönelik diplomatik yazışmalar, derlemeler, raporlar, siyasi özetler ve kişilik profilleri hakkındaki belgelerden oluşmaktadır.

Erişim için tıklayınız.

Medical Services and Warfare, bu koleksiyon Amerikan İç Savaşı, Kırım Savaşı, Birinci Dünya Savaşı, İkinci Boer Savaşı ve diğer çatışmalara yönelik olarak hastane kayıtları ve tıbbi raporlar hakkında belgeleri içerir.

Erişim için tıklayınız.