Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Flow

Flow

    Flow, veritabanları, internet, gazeteler ve diğer bir çok kaynakta yer alan Tam Metin makale ve dokümanları veya kendi yüklediğiniz dosyaları çevrimiçi olarak saklayabileceğiniz; farklı atıf stilleri arasından istediğinizi seçerek künye bilgilerini alabileceğiniz, paylaşılan koleksiyon üzerinde, arkadaş ve meslektaşlarınız ile işbirliği içerisinde çalışmalar yürütebileceğiniz makale ve atıf yönetim aracıdır.
    Flow, tamamen bulut tabanlıdır, bilgisayara kurulum gerektirmez. Ayrıca isteğe bağlı Word eklentisi ile makaleyi yazarken referanslarınızı seçme ve ekleme imkanı sunar.

Özellikleri

  • Bulut tabanlı olması, belgelerin ve ilgili meta dataların online olarak yönetilmesini sağlar .
  • İş birliği özelliği sayesinde, belgeler üzerine online not alma özelliği ile birlikte, referans ve doküman koleksiyonlarını paylaşarak diğer araştırmacılarla çalışmalar yürütmenize olanak sağlar.
  • Doküman tanıma özellikleri ile tam metin PDF ve diğer dosya formatlarını depolar ve düzenler.
  • Atıfları kolaylıkla yönetebilme imkanı sunar

Kayıt Olun ve Hemen Kullanmaya Başlayın

   Flow Makale ve Atıf Yönetim Aracı'ndan "comu.edu.tr" uzantılı mail adresine sahip tüm Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi mensupları faydalanabilirler. Hemen bir Flow hesabı oluşturmak ve kullanmaya başlamak için;

  1. Flow'un "kayıt" sayfasına gidiniz.
  2. Ekranın ortasındaki kutucuğa "comu.edu.tr" uzantılı mail adresinizi yazınız. Ardından üzerinde "CHECK" yazan butona tıklayarak sistemin mail adresinizi kontrol etmesini sağlayınız.
  3. Daha sonra, Flow hesabınız için şifrenizi belirleyiniz ve üzerinde "SIGN UP" yazan butona tıklayınız.
  4. Bu işlemlerin ardından Flow, tanımladığınız "comu.edu.tr" uzantılı mail adresinize aktivasyon linkinizi ulaştıracaktır.
  5. Flow'dan gelen maildeki aktivasyon linkine tıklayarak hesabınızı yönetmeye başlayabilirsiniz.

İlgili Doküman